Genel

Petek Temizleme

Petek Temizleme

Kalorifer ya da doğalgaz peteklerinin belirli dönemlerde temizlenmesi gerekir. Kenan usta ve deneyimli ekibi sayesinde alacağınız petek temizleme hizmetlerine www.enyakinsutesisatci.com üzerinden de ulaşabilirsiniz. Uzun yıllar kullandığınız kombi ve peteklerin elbette bakıma ihtiyacı olacaktır. Zamanında bakımı yapılmayan peteklerin işlevsiz hale gelebileceği unutulmamalıdır. Tam da bu süreçte firmamızdan alacağınız hizmetler her zaman kaliteli ve güvenilir bir şekilde devam eder. Sektörde uzun yıllardır petek temizleme uygulamalarıyla dikkat çeken firmamız bu alanda ileri teknolojilerden faydalanır.

Petekler Neden Temizlenmeli?

Peteklerin korunması için farklı uygulamalar mevcuttur. Öncelikle uzun süre temizlenmeyen peteklerde çürüme görülebilir. Firmamız tarafından sunulan petek temizleme sürecinde özel uygulamalarımızı devreye alarak peteklerin uzun vadede kullanımını garanti ediyoruz. Günün her saatinde firmamızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Peteklerini temizletmeyen kişiler bir süre sonra ısınma kaybı yaşar. Yani petekler ısıyı tam anlamıyla yansıtmaz. Genelde yıllık veya iki yılda bir yapılması gereken bu işlemlerin profesyonel firmalar tarafından yönetilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Kalorifer ve Doğalgaz Peteği Temizleme

Kalorifer peteğinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Isı kaybını ve borularda çürümeyi engellemek adına alacağınız petek temizleme hizmetlerinde 7/24 hizmet sunan firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Aynı durum doğalgaz petek boruları için de geçerlidir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Firmamız öncelikle hizmet talep edilen adrese ulaşır. Yapılacak ilk iş, vanalar, petekler ve kombinin gözden geçirilmesidir. Aynı zamanda petek tesisatı da kontrol edilmektedir. Daha sonra tamir gerektiren bir durum söz konusuysa detaylı analiz yapılarak müşterilerimize bilgi aktarılır.

Tesisat ve alt yapı kontrolünden sonra petek temizleme diğer adıyla petek yıkama için çalışmalara başlanır. Yıkama makinesi ilk aşamada tesisata monte edilir. Genelde balkon, mutfak ya da banyodaki radyatörden ya da havlupandan yıkama yapılır. Hizmet sırasında ortam kirletilmediği için herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığı bulunmamaktadır. Kirli suyun akması için de tuvalet ya da lavabo gideri kullanılır.

İlk aşamada tesisat borularının altta kalan kısımlarını temizlerken daha sonra peteğin tamamında temizleme yapılır. Ayrıca tesisatın zarar görmemesi adına ekiplerimiz kapsamlı bir analiz yaptıktan sonra peteğin temizliğine başlanır.

Petek Temizleme Kaç Saatte Tamamlanır?

Petek temizleme işlemi kısa sürede tamamlanmaktadır. Ev ya da iş yerlerindeki petek sayısına göre işlem süresinin değişebileceğini unutmayın. Bizler bu sektörde uzun yıllardır çalıştığımız için en kısa sürede hizmeti tamamlıyoruz. Petekler temizlendikten sonra ısı kaybı sona erecek ve daha verimli ve tasarruflu olarak kombiler çalışmaya devam edecektir. Elbette bu durum sonucunda düşük faturalar gelirken daha az doğalgaz tüketimiyle tasarruf elde edebilirsiniz.

Petek Temizlemenin Avantajları

Bu hizmet sonucunda pek çok avantajla karşılaşırsınız. Kombinin daha sessiz çalışması sağlanırken tesisatın da ömrü uzayacaktır. Ayrıca peteklerin daha hızlı ve dengeli ısınmasına imkan tanıyan petek temizlemenin yakıt tasarrufunu da beraberinde getirdiği unutulmamalıdır. Bunlara ek olarak kombi pompası, temizleme sonucunda daha az çalışır. Kombiden gelen doğalgazın sarfiyatı azalırken, petekler kolayca ısınmaya başlar. Yüksek ısı verimi elde eden kullanıcılar kombileri daha uzun süre kullanmaya devam edebilir.

Firmamız bu süreçlerin tamamını başarılı bir şekilde yönetirken daima uygun fiyat garantisi verir. Yıllardır petek bakımı ve temizliğini yapmanın verdiği mutlulukla, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaya devam ediyoruz. İstanbul’un en hızlı su tesisatçısı olarak ekiplerimize düzenli eğitimler veriyor ve her müşterimize kaliteli hizmet sunmalarını sağlıyoruz. Petek temizleme dışında kombi bakımı ve diğer tüm hizmetler için bizi aramanız yeterlidir. Gün ya da saat fark etmeksizin bu alanda sunduğumuz çalışmalar da İstanbul’un her bölgesinde devam ediyor.

Ustanın Puanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir